Osobisty inhalator Zobacz większe

Inhalator dla dorosłych

EA0109

Nowy produkt

Inhalator dla dorosłych składa się z pojemnika  na roztwór wodny i lejka z anatomiczną maską. Dobrze przylega do twarzy, co w dużej mierze wpływa na skuteczność inhalacji. Wdychając opary przez maskę, nawilżamy  tkankę  w gardle i nosie, dzięki czemu przywracamy  swobodny oddech i szybko odczuwamy  ulgę w oddychaniu.

Możemy z niego korzystać zarówno w domu jak i w pracy.

Więcej szczegółów

Oceny produktu Oceny produktu:

0 1 2 3 4
5,00/5 - 1 - liczba ocen

Oceny
0 1 2 3 41
0 1 2 3 00
0 1 2 0 10
0 1 0 1 20
0 0 1 2 30

 Oceń Recenzje Recenzje

43,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Inhalator dla dorosłych składa się z dwóch części:

  • pojemnik na roztwór wodny
  • lejek z anatomiczną maską

Pojemnik posiada uchwyty ułatwiając utrzymanie inhalatora we właściwej pozycji. Maska musi dobrze przylegać do ust i nosa podczas zabiegu.

Wykonany z plastiku.

Temperatura roztworu nie może przekraczać 900C.

Inhalacja to jedna z lepszych metod leczenia infekcji górnych dróg oddechowych. Wdychanie leku w postaci pary to sprawdzony sposób na katar, kaszel i zatkane zatoki.

Jak wykonać inhalację? Kiedy można wykonać tzw. parówkę?

Inhalacja to zabieg leczniczy polegający na podaniu roztworów leków lub ich aerozoli do dróg oddechowych wraz z wdychanym powietrzem, którego zadaniem jest złagodzenie dolegliwości charakterystycznych dla danego schorzenia i ułatwienie oddychania. Jedynym przeciwwskazaniem do wykonania inhalacji jest alergia na substancje zawarte w parze wodnej.

Jeżeli choremu dokucza lekka niedrożność dróg oddechowych, np. katar, można wykonać tzw. parówkę z dodatkiem ziół rozkurczających lub olejków eterycznych. Do tej pory do jej przygotowania potrzebne były miska z gorącą wodą oraz ręcznik. Teraz można do tego wykorzystać podręczny inhalator.

Nie musimy już nakrywać głowy ręcznikiem, mieć zamknięte oczy ( by nie zostały podrażnione oparami olejku) czy stale kontrolować odległość twarzy od miski, by się nie oparzyć.

Korzystając z podręcznego inhalatora musimy jedynie skupić się nad prawidłowym oddechem.

Pamiętaj: należy głęboko oddychać przez nos, a powietrze wydychać ustami. Jeśli w trakcie inhalacji nos zostanie zatkany przez wydzielinę, należy przerwać zabieg i ją usunąć.

Zalecane jest by domowa inhalacja trwała około 15 minut, ale nie dłużej niż pół godziny. Jeśli z zabiegu korzystają dzieci, czas ten należy skrócić do 5 minut.Inhalację najlepiej przeprowadzać dwa, trzy razy dziennie, przez 5-7 dni.

Przed przystąpieniem do inhalacji napar należy wcześniej trochę przestudzić.

Z podręcznego inhalatora mogą korzystać osoby o cerze naczynkowej. Mała, elastyczna dobrze przylegająca maska zabezpiecza twarz przed parą wodną, która może przyczynić się do pękania naczynek.

Pamiętaj:

  • Inhalacji nie należy wykonywać po posiłku (wówczas mogą doprowadzić do wymiotów), ale również wtedy, gdy odczuwamy głód.
  • Palacze nie powinni palić papierosów co najmniej pół godziny przed inhalacją oraz dwie godziny po niej. W przeciwnym wypadku dym papierosowy może spotęgować podrażnienie błon śluzowych.
  • Przez pół godziny po zabiegu dobrze ograniczyć rozmowy i nie mieć kontaktu z zimnym powietrzem.

Podręczny inhalator jest wygodny i łatwy w użyciu. Możemy z niego korzystać zarówno  w domu jak i w pracy.Wystarczy ciepła woda i parę kropli olejku do inhalacji.

 

Recenzje Recenzje (1)

Recencji: 1 - 0 1 2 3 4 5,00/5
0 1 2 3 4
(5/5
Ocena: 0 1 2 3 4

polecam wspomniany inhalator, służy mi on w domu, korzystam kiedy potrzebuję oczyścić drogi oddechowe, pomaga w oddychaniu


Produkty powiązane

Zapisz się do newslettera

Zgodnie z regulaminem, zapisujac sie do newslettera, wyrażasz zgodę na otrzymywanie drogą mailową informacji o promocjach, rabatach i produktach.