Podpórka inwalidzka 3-kołowa

MR0300

Nowy produkt

Uniwersalna składana podpórka 3-kołowa wyposażona w ergonomiczne uchwyty hamulce z blokadą kół tylnych.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

Oceny produktu Oceny produktu:

0 1 2 3 4
0/5 - 0 ocen

Oceny
0 1 2 3 40
0 1 2 3 00
0 1 2 0 10
0 1 0 1 20
0 0 1 2 30

 Oceń Recenzje Recenzje

229,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Uniwersalna składana podpórka 3-kołowa wyposażona w ergonomiczne uchwyty hamulce z blokadą kół tylnych.

Przeznaczenie wyrobu

Podpórka trójkołowa służy do podparcia się w warunkach zaburzonej stabilności ciała wywołanej przez czynniki zewnętrzne lub wewnętrzne. Podpórka przeznaczona jest dla osób, które potrzebują stabilnego wsparcia podczas nauki chodzenia, po urazach kończyn dolnych, do utrzymania równowagi i przenoszenia ciężaru ciała w schorzeniach urazowo – ortopedycznych. Także dla osób starszych, jako pomoc w utrzymaniu równowagi podczas chodzenia. Konstrukcja z trzema kółkami zapewnia dużą stabilność i łatwiejsze, bezpieczniejsze poruszanie się. Podpórka może być użytkowana na powierzchniach płaskich zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń.

Budowa i użytkowanie

Podpórka składa się ze stalowej ramy, dwóch rękojeści z uchwytami o regulowanej wysokości, dwóch kół tylnych wyposażonych w hamulce uruchamiane ręcznie oraz z samonastawnego kółka przedniego. Za pomocą śrub motylkowych (odkręcając i zakręcając je) umieszczonych blisko rękojeści możemy regulować wysokość rękojeści podpórki. W celu regulacji wysokości rękojeści należy poluzować pokrętło motylkowe, ustawić wymaganą wysokość a następnie dokręcić pokrętła. Należy upewnić się że rurka rękojeści jest umieszczona w rurze ramy na długości przynajmniej 5 cm.

Standardowo podpórka wyposażona jest w torbę. Podpórka jest składana, co sprawia, że jest łatwa w przechowywaniu i transporcie. Podpórkę składamy poprzez odgięcie poprzeczki łączącej lewą i prawą część ramy, a następnie ściśnięcie obydwu rękojeści ku sobie.

Dane techniczne

Materiał:

Rama: stal

Uchwyt rękojeści:elastomer

Torba: sztuczna skóra ”skay”

Wymiary: szer. x dł. x wys. (cm): 68 x 68 x 85÷95

Wymiar po złożeniu: szer. x dł. x wys. (cm):28 x 67 x 72

Koła pełne: 200x50

Waga wyrobu: 7,2 kg

Maksymalne obciążenie nie może przekraczać: 115kg

Maksymalne obciążenie torby na zakupy nie może przekraczać: 5kg

Produkt posiada 12 miesięczną gwarancję licząc od daty zakupu.

 

Atesty: produkt oznakowany międzynarodowym znakiem CE jako produkt medyczny klasy I, co oznacza, że spełnia wymogi ochrony zdrowia, zawarte w dyrektywie 93/42/E.

 

 

 

 

 

Recenzje Recenzje (0)

Recencji: 0 - 0 1 2 3 4 0/5

Zapisz się do newslettera

Zgodnie z regulaminem, zapisujac sie do newslettera, wyrażasz zgodę na otrzymywanie drogą mailową informacji o promocjach, rabatach i produktach.