Wszystko czego potrzebujesz do pielęgnacji osoby leżącej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Ludzie, którzy wracają do zdrowia po operacji lub urazie, lub ci, którzy są trwale niepełnosprawni, stają przed wieloma wyzwaniami, jeśli chodzi o codzienną higienę osobistą. Ci, którzy muszą poruszać się na wózku inwalidzkim, mogą wziąć prysznic za pomocą wytrzymałego plastikowego fotela prysznicowego. Jeśli tego rodzaju krzesło lub kabina prysznicowa nie jest możliwa, należy wykonać kąpiel w łóżku lub na wózku inwalidzkim przy pomocy gąbki i miski z wodą. Ludzie, którzy w pełni korzystają z rąk i ramion, mogą samodzielnie kąpać się w taki sposób. Jednak ci, którzy mają problemy z poruszaniem się i zręcznością, będą potrzebować pomocy.

W tym artykule dowiecie się jakie kosmetyki są niezbędne by ułatwić kąpiel i pielęgnację osoby leżącej lub niepełnosprawnej. Wszystkie z nich znajdziecie w naszym sklepie https://zyjlatwiej.pl/53-kosmetyki.

W kosmetyczce Opiekuna osoby niepełnosprawnej powinny znaleźć się:

DuoSept AG+

DuoSeptAG+ to rewolucyjna, opatentowana formuła łącząca dwa wysoce skuteczne składniki: srebro i nadtlenek wodoru. Jest bezwonny, nie zawiera barwników, ani środków konserwujących. Ma szerokie zastosowanie jako środek dezynfekujący. Przebadany dermatologicznie.

Mydło w płynie MoliCare Skin

Mydło MoliCare Skin w płynie firmy Hartmann dzięki wyselekcjonowanym surowcom szczególnie polecane jest dla osób w podeszłym wieku. Skutecznie oczyszcza, pielęgnuje i chroni skórę. Idealne do każdego rodzaju kąpieli, również jeśli musisz umyć osobę leżącą.

Pianka oczyszczająca MoliCare Skin

Pianka oczyszczająca Molicare Skin szczególnie polecana jest w celu zapewnienia kompleksowej pielęgnacji i ochrony skóry przed powstawaniem podrażnień i stanów zapalnych wywołanych kontaktem z moczem i/lub kałem. Posiada opatentowany neutralizator zapachu.

Wilgotne chusteczki pielęgnacyjne Hartmann

MoliCare Skin chusteczki do pielęgnacji skóry są miękkie i delikatne dzięki przyjaznym materiałom oraz neutralnemu pH. Chusteczki zawierają bezbarwny, delikatny płyn myjący, który nie zawiera substancji PEG.

Myjka nasączona mydłem

Myjki jednorazowe dla chorych wykonane są w 100% z miękkich włókien poliestrowych nasączonych mydłem o naturalnym PH.

Żel do masażu Menalind professional

Menalind Professional – żel do masażu skóry  (500ml). Żel do masażu i wcierania w kark, ramiona, przedramiona i nogi; przynosi ulgę mięśniom napiętym wskutek długotrwałego leżenia.

Krem ochronny MoliCare Skin

Krem ochronny MoliCare Skin szczególnie polecany jest w celu zapewnienia kompleksowej pielęgnacji i ochrony skóry przed powstaniem podrażnień i stanów zapalnych skóry wywołanych kontaktem z moczem i/lub kałem.

Emulsja do ciała MoliCare Skin

Emulsja do ciała MoliCare Skin  zawiera kreatynę, niezbędne kwasy tłuszczowe, aminokwasy i olej migdałowy. Emulsja typu woda w oleju, intensywnie nawilża i regeneruje skórę

Oliwka ochronna MoliCare Skin w spray’u

Oliwka ochronna MoliCare Skinw spray’u  szczególnie zalecana jest  do pielęgnacji i ochrony przed  odwodnieniem bardzo suchej, cienkiej skóry. Zawiera penthenol, który wyrównuje straty wody i łagodzi wszelkie podrażnienia oraz olej migdałowy, który odżywia skórę i zapewnia jej elastyczność.

Koszyk
Scroll to Top
Skip to content