Filmowy Maj dla Seniorów w kinie „Charlie”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Niedziela 14.05 w Kinie Charlie przedstawia się następująco:

 

10:20

 

Szatan kazał tańczyć – 10 zł

 

Dramat

 

Kasia Rosłaniec powraca z odważnym portretem młodej kobiety zagubionej we współczesnym świecie. W roli głównej wystąpiła Magdalena Berus, której partnerują m.in. Łukasz Simlat, Danuta Stenka, Jacek Poniedziałek oraz wokalista John Porter.

 

10:40

 

Dalida. Skazana na miłość – 10 zł

 

Biograficzny, dramat, muzyczny

 

Niezwykła, oparta na faktach, historia burzliwego i pełnego namiętności życia Dalidy.

 

11:10

 

Mali mężczyźni – 10 zł

 

Dramat

 

Relacja dwójki nowych przyjaciół zostaje wystawiona na próbę przez kłótnie ich rodziców.

 

11:40

 

Mr Gaga – 10 zł

 

Biograficzny, dokumentalny

 

Najciekawszy film o tańcu współczesnym od czasu „Piny”, a jednocześnie laureat wielu nagród publiczności na międzynarodowych festiwalach. To film pozwalający zrozumieć związek ciała i ruchu z naszymi emocjami.

 

11:40, 15:30

 

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie – 10 zł

 

Komedia

 

Uhonorowany najważniejszą nagrodą filmową we Włoszech, David di Donatello – nazywaną włoskim Oscarem – kameralny komediodramat z chwaloną rolą Kasi Smutniak. 100% komedii, zaskakujący finał. Kino wielkiej urody. Jeszcze jeden majstersztyk kinematografii włoskiej!

 

12:10

 

Przyrzeczenie – 12 zł

 

Dramat

 

Przemilczana przez dziesiątki lat, szokująca historia pierwszej zbrodni ludobójstwa w XX wieku. Oscar Isaac (Co jest grane, Davis?), Charlotte Le Bon (Podróż na sto stóp) i Christian Bale (Big Short) w poruszającej opowieści o miłości w czasach nienawiści.

 

godz. 12:40, 15:00 Zwariować ze szczęścia – 10 zł

 

Dramat, komedia

 

Najnowszy film reżysera „Ludzkiego kapitału”, Paolo Virziego. Jest to dzieło w każdym aspekcie kompletne i mistrzowsko zrealizowane. Na ten kunszt w pierwszej kolejności składa się rewelacyjna gra aktorska dwóch głównych bohaterek filmu granych przez Valerię Bruni Tedeschi oraz Micaelę Ramazzotti.

 

13:00, 15:10

 

Gwiazdy – 12 zł

 

Biograficzny, sportowy

 

Urzekająca klimatem, zabawna, ale i nostalgiczna, podróż do świata młodzieńczych marzeń, wyznaczających cel i kierunek życia bohaterów. Całość okraszona fantastycznym śląskim temperamentem i przywołująca wielkie chwile polskiego futbolu. W roli głównej Mateusz Kościukiewicz.

 

13:30

 

Butterfly Kisses – 12 zł

 

Dramat

 

Śledzimy losy Jake’a i jego dwóch najlepszych przyjaciół w świecie wypaczonym przez seks i pornografię. Każdy zmaga się z jakimiś demonami, ale Jake ze swojej tajemnicy nie może zwierzyć się nikomu.

 

13:30

 

Moonlight – 10 zł

 

Dramat

 

Film ma na swoim koncie mnóstwo nagród filmowych, m. in. Złotego Globa 2017 w kategorii Najlepszy Dramat, nagrodę Critics Choice 2016 w dwóch kategoriach oraz nominację do Oscara 2017 w kilku kategoriach. Czarnoskóry chłopak próbuje się odnaleźć w niebezpiecznym świecie narkotyków i przeciwstawić życiowym problemom.

 

godz. 14:30 Klient – 10 zł

 

Dramat

 

Zdobywca Oscara 2017 za najlepszy film nieanglojęzyczny, będący najnowszym dziełem twórcy znanego z równie genialnego filmu „Rozstanie”. To pełna napięcia opowieść o dwójce kochających się ludzi i o tym, jak seria drobnych, pozornie właściwych decyzji potrafi zachwiać ich związkiem.

 

14:40

 

Moja walka. Mamed Khalidov – 12 zł

 

Dokumentalny

 

Film przedstawia portret Mameda Khalidowa, ale nie skupia sie? wyła?cznie na jego biografii. To przede wszystkim film o sportowcu, o wysiłku, jaki musi ponies´c´, by osia?gna?c´ sukces.

 

16:00

 

Porto – 10 zł

 

Melodramat

 

Debiut fabularny doświadczonego krytyka i dokumentalisty Gabe’a Klingera, który światową premierę miał na Festiwalu Filmowym w San Sebastian. Ta pozornie banalna historia jednonocnej przygody zachwyca krytyków na całym świecie, a jedna z ostatnich ról tragicznie zmarłego Antona Yelchina przez niektórych uważana jest za jego najlepszy filmowy występ.

 

16:50

 

Martwe wody – 12 zł

 

Komedia

 

Juliette Binoche, Fabrice Luchini i Valeria Bruni Tedeschi brawurowo wcielają się w członków rodziny Van Peteghemów. „Martwe wody” to komedia czarna jak głębokie wody francuskich zatok i absurdalna niczym „Latający Cyrk” Monty Pythona.

Koszyk
Scroll to Top