Jak umyć głowę osobie leżącej?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Opieka nad osobą niepełnosprawną może być łatwiejsza, jeśli tylko zaopatrzymy się w niezbędne akcesoria. To właśnie dzięki nim utrzymanie właściwego poziomu higieny stanie się o wiele łatwiejsze. Istotne jest to, aby cały proces nie trwał zbyt długo. W niektórych przypadkach jest on krępujący dla chorego. Poniżej umieszczono krótki poradnik, jak umyć głowę osobie leżącej.

Jak umyć głowę osobie leżącej – miska z wodą

Jeśli nie posiadamy specjalistycznych akcesoriów to wystarczy nam plastikowa miska z wodą. W większości przypadków unosi się głowę osoby niepełnosprawnej, a następnie wsuwa się pod nią miskę. Jest to jedyne możliwe rozwiązanie w przypadku, gdy stan zdrowia nie pozwala na zmianę pozycji. Oczywiście wodę musimy wymienić w momencie, gdy ulegnie ona zabrudzeniu lub znajduje się w niej zbyt duża ilość piany z szamponu. Plusem jest fakt, że miski są niedrogie i niemal każdy posiada je w domu. Nie jest to jednak sposób zbyt wygodny zarówno dla opiekuna, jak i osoby niepełnosprawnej. ☹

Jak umyć głowę osobie leżącej – basen do mycia głowy

Profesjonalny basen do mycia głowy zapewnia najwyższy poziom komfortu oraz swobody. Wyprofilowana budowa zapewnia doskonałe podparcie głowy oraz ramion.  Jest to produkt dmuchany, co ułatwia podłożenie go pod głowę pacjenta. Mycie włosów stanie się prawdziwym relaksem. Specjalistyczny basen posiada budowę zmniejszającą ryzyko przypadkowego wylania się wody, a wbudowany wężyk odprowadzający wodę, umożliwia bezawaryjne opróżnienie miski.  Nie musimy więc myśleć o ochronie łóżka przed zalaniem. Baseny renomowanych marek cechują się wysoką wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia. Jest to inwestycja na długie lata. Do basenu dołączona jest pompka.

Koszyk
Scroll to Top
Skip to content