Jak można pomóc osobom niepełnosprawnym?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Codzienne życie osób niepełnosprawnych nie jest łatwe. Warto jednak wiedzieć, że w dzisiejszych czasach dostępnych jest wiele produktów, które zapewniają kompleksowe wsparcie. Poniżej znajdują się praktyczne wskazówki dotyczące tego, jak można pomóc osobom niepełnosprawnym.

Materace przeciwodleżynowe
Wiele osób z ograniczoną sprawnością ruchową spędza niemal całą dobę w łóżku. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby zainwestować w materac przeciwodleżynowy. Jego konstrukcja zapewnia zmienny nacisk na ciało. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko pojawienia się bolesnych odparzeń. Dobrym wyborem jest materac przeciwodleżynowy rurowy. Żaden odcinek ciała nie styka się cały czas z powierzchnią materaca. Taki produkt wspomaga proces leczenia już powstałych odleżyn, a także zmniejsza szansę na pojawienie się nowych. Tańszą alternatywą jest materac bąbelkowy. Wybór uzależniony jest od stanu osoby niepełnosprawnej, a także naszych możliwości finansowych.

Pneumatyczne wanny do kąpieli
Osoby niepełnosprawne, szczególnie w podeszłym wieku mają duży problem z utrzymaniem prawidłowego poziomu higieny. Właśnie dlatego warto wziąć pod uwagę pneumatyczne wanny do kąpieli, które mogą być rozkładane bezpośrednio na łóżku. Oznacza to, że nie ma konieczności przenoszenia osoby chorej do łazienki. Zasada działania takich basenów jest bardzo prosta. Ich rozłożenie nie wymaga od nas włożenia siły mięśniowej, co stanowi spore ułatwienie. Wystarczy jedynie wsunąć produkt pod chorego niczym zwykły podkład higieniczny. Dopiero wtedy następuje pompowanie wanny, a wszystko odbywa się w sposób zautomatyzowany. Oczywiście wanna pneumatyczna posiada specjalistyczny system do nalewania oraz odprowadzania wody, co podnosi ergonomię eksploatacji.

Ramy asekuracyjne do sedesu
Osoby z ograniczoną sprawnością ruchową mogą mieć duży problem z zachowaniem równowagi podczas korzystania z toalety. Doskonałym wsparciem jest rama asekuracyjna do sedesu. Konstrukcje tego typu występują w wielu rozmaitych wariantach, dzięki czemu każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Na uwagę zasługuje fakt, że można również zakupić profesjonalne nakładki na sedes, które posiadają wbudowaną ramę. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, tak więc nie musimy obawiać się wysokich kosztów zakupu. Solidna i stabilna rama z pewnością ułatwi życie osoby niepełnosprawnej, a także zwiększy zakres jej samodzielności.

Chwytaki dla seniora
Chwytaki to praktyczny gadżet nie tylko dla osób niepełnosprawnych, ale również seniorów. Dzięki nim możemy sięgnąć po dany przedmiot bez konieczności schylania się, czy też wstawiania z fotela. Taka konstrukcja jest niczym przedłużenie ręki. To idealna opcja dla wszystkich, którzy mają problemy z mobilnością.

Okulary pryzmatyczne
Okulary pryzmatyczne do czytania na leżąco są niezastąpione w przypadku, gdy chory musi znajdować się w pozycji na płasko. Tego rodzaju okulary będą niezbędne również podczas   oglądania  telewizji, czy też korzystania z komputera lub  smartfona. To rozwiązanie polecane dla tych, którzy z różnych powodów  stale muszą być w pozycji leżącej bez możliwości unoszenia głowy.

Koszyk
Scroll to Top
Skip to content