Niepełnosprawność i mycie naczyń

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Utrzymywanie domu w czystości to niekończący się obowiązek. Czasami może się to wydawać długie i nużące, ponieważ zawsze jest coś innego do zrobienia. Jeśli jesteś niepełnosprawny lub cierpisz z powodu przewlekłego bólu, posprzątanie domu bez potencjalnego spowodowania bólu może być szczególnie trudne, a w niektórych przypadkach wręcz niemożliwe. Mając to na uwadze, postanowiliśmy zebrać osiem sposobów na sprzątanie, aby ominąć lub zmniejszyć wszelkie ograniczenia, jakie możesz napotkać w swoich obowiązkach domowych.

Odkurzanie

Niektóre odkurzacze są bardzo ciężkie, co oznacza, że ​​przesuwanie ich po domu może być wyczerpującą pracą. Lekki odkurzacz jest łatwy w użyciu i można go przenosić po całym domu, co znacznie ułatwia wykonywanie jednej z najbardziej ręcznych prac. Jeśli to możliwe, przechowuj odkurzacz na każdym piętrze domu, aby uniknąć ciągnięcia odkurzacza po schodach!

Jeśli uważasz, że odkurzanie jest nadal zbyt intensywne, w pierwszej kolejności nadaj priorytet obszarom najczęściej używanym publicznie. Na przykład korytarze, kuchnia i salony, ponieważ są bardziej narażone na gromadzenie się największej ilości kurzu i brudu. Świetnym pomysłem jest również robot odkurzający typu Roomba.

Ścieranie kurzów

Ten sposób czyszczenia jest szczególnie przydatny w przypadku tych zakamarków – lub tych zapomnianych zakątków, które przez lata pozostawały w ciemności. Inwestycja w miotełkę z wysuwaną rączką ograniczy potrzebę wyciągania się daleko ponad meble, co czasami może wydawać się wyczerpujące. Alternatywnie, aby uniknąć nadmiernego rozciągania się, przymocuj miotełkę do pustej rolki papieru do pakowania, aby uzyskać prowizoryczny uchwyt.

Skorzystaj ze zmywarki

Zmywarka nie tylko skraca czas potrzebny na umycie naczyń, większość z nich może nawet umyć niektóre plastikowe przedmioty. Innym sposobem na sprzątanie w domu jest rozważenie umycia siedziska prysznicowego, czy nawet narzędzi ogrodniczych. Po umyciu wszystkich alternatywnych przedmiotów pamiętaj, aby całkowicie wyczyścić zmywarkę przed ponownym włożeniem jakichkolwiek naczyń.

Namocz naczynia przed włożeniem do zmywarki

Pozostawienie naczyń w gorącej kąpieli w zlewie na 15 minut przed myciem. To kolejna praktyczna metoda czyszczenia w gospodarstwie domowym, która zmniejsza potrzebę szorowania naczyń po gotowaniu. Po zakończeniu gotowania pozostaw wszystkie przybory kuchenne do namoczenia podczas jedzenia. Gdy będziesz gotowy do sprzątania po posiłku, najpierw umyj garnki, patelnie i przybory kuchenne, a następnie pozostaw resztę naczyń z posiłku do namoczenia i wróć do nich później.

Wyczyść kuchenkę mikrofalową

Umieść miskę z wodą w kuchence mikrofalowej i podgrzewaj przez trzy lub cztery minuty. Pozostaw w kuchence mikrofalowej na kilka minut, aby para z wrzącej wody wypełniła mikrofalówkę. Rozpyl antybakteryjny lub wybielający środek do czyszczenia kuchni do kuchenki mikrofalowej i pozwól mu nasączyć gorącą wodą. Gdy brud zostanie rozpuszczony, wytrzyj brud czystą szmatką. Ten prosty sposób na czyszczenie oznacza, że ​​nie musisz się nadmiernie wysilać, próbując szorować, co często zdarza się w przypadku uporczywych zabrudzeń.

Pozwól produktom do czyszczenia zadziałać

Po nałożeniu pozostawienie produktów czyszczących na kilka minut jest prostym sposobem czyszczenia, który pozwoli chemikaliom wsiąknąć w brud, co oznacza, że ​​zaczną znikać z powierzchni, zanim będziesz musiał je ręcznie szorować. Zmniejszy to ilość siły i czas potrzebny do samodzielnego oczyszczenia jakiejkolwiek pleśni lub kamienia. Jeśli to nie zadziała za pierwszym razem, powtórz proces i pozostaw produkty na dłuższy czas.

Bądź kreatywny dzięki ręcznikom papierowym

Ręcznik papierowy ma o wiele więcej zastosowań niż wycieranie plam czy mokrych śladów z blatu. Masz uporczywy brud na swoich garnkach i patelniach? Pozostaw arkusz ręcznika papierowego poliestrowej na patelni wypełnionej gorącą wodą na noc, aby zmiękczyć resztki jedzenia. Rano użyj arkusza ręcznika, aby wytrzeć uniesiony brud.

Nie próbuj robić wszystkiego w jeden dzień

Najważniejsze jest przydzielenie określonych zadań na konkretne dni, aby zmniejszyć nakład pracy i czas spędzany na obowiązkach domowych. Dzielenie obowiązków na dni, zamiast wyznaczania jednego konkretnego dnia na obowiązki, jest świetnym sposobem na sprzątanie, który pomoże zmniejszyć napięcie i lepiej zarządzać poziomem energii. Korzystne może być również wytłumaczenie innym domownikom, że jeśli niektóre z obowiązków można dzielić między sobą, możesz mieć więcej czasu i energii do spędzenia z nimi wspólnych chwil.

Koszyk
Scroll to Top