Akcesoria dla diabetyków

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W Polsce ponad 6% mieszkańców choruje na cukrzycę. Pewnie wiesz, że wyróżniamy dwa typy cukrzycy: I i II, a dodatkowo cukrzycę ciążową. Na ten pierwszy typ możemy zachorować już w wieku dziecięcym. Takie młode osoby doskonale wiedzą z czym to się wiąże. Restrykcyjna dieta, pomiary poziomu glukozy kilka razy dziennie, przyjmowanie insuliny lub założona pompa insulinowa.

 

Mimo tego zdarzają się sytuacje, kiedy takie osoby dostają ataku, lub też mdleją w najmniej oczekiwanym momencie. Wtedy liczy się szybka i odpowiednia pomoc. Z tego powodu modne, a przede wszystkim użyteczne i skuteczne stały się gadżety dla diabetyków, chociażby takie jak ten: https://zyjlatwiej.pl/inne-pomoce/219-bransoletka-dla-diabetykow.html Taka bransoletka jest świetnym sposobem na pokazanie osobom, które w przypadku zagrożenia będę próbowały udzielić nam pomocy na co jesteśmy chorzy.

Pomyślmy teraz o tym, ile ludzi nie wie, że choruje na II typ cukrzycy. Czy Twojej babci lub dziadkowi, a może komuś z bliższego otoczenia zdarzają się omdlenia czy utrata przytomności? Jeżeli odpowiedź brzmi tak, to zdecydowanie powinieneś zaproponować im zrobienie badań głównie w kierunku cukrzycy. Pamiętaj, że diabetycy stosują restrykcyjną dietę. W przypadku, kiedy okaże się, że chorujemy na cukrzycę warto zapamiętać co powinno znaleźć się w naszej diecie. Przede wszystkim 5 niewielkich posiłków dziennie stanie się chlebem powszednim. Warzywa, zboża, nasiona roślin strączkowych, chude mięso czy ryby to stały gość w menu. Powinniśmy też unikać alkoholu, soli i tłuszczów zwierzęcych.

Zapamiętaj, że na cukrzycę można zachorować w każdym wieku, dlatego powinniśmy odczytywać znaki, jakie wysyła nam nasze ciało
i odpowiednio na nie reagować.

Koszyk
Scroll to Top